تبلیغات
هواداران پیام خراسان - تاریخچه باشگاه پیام خراسان
هواداران پیام خراسان www.payamkhorasan.mihanblog.com

تاریخچه باشگاه پیام خراسان

پنجشنبه 7 مهر 1390 14:52

نویسنده : مصطفى رحمتى
ارسال شده در: تاریخچه باشگاه پیام خراسان ،

تاریخچه باشگاه پیام خراسان

شاکله اصلی تیم فوتبال پیام خراسان ، در سال ۱۳۵۵ شمسی در یکی از محلات نزدیک حرم امام رضا(ع) در مشهد بنا نهاده شد و از سال 1363 به طور رسمی وارد لیگ فوتبال مشهد و استان گردید. این تیم تا کنون با نامهای : پیام مشهد، پیام گچ خراسان، پیام مقاومت خراسان، پیام ارتباطات مشهد و پیام پیکان در مسابقات فوتبال استان و ایران حاضر شده‌است و هم اکنون با نام باشگاه فرهنگی ورزشی پیام خراسان رضوی به فعالیت مشغول است.
تعدادی از مدیران عامل این تیم در این سالها عبارتند از: مرحوم مهدی نجمی، حسین ضرابی، علی سلطان، رضا محمدی، غلام اصغری، رحمان نادری، حسین ایزدی، هاشم حسینی، دکتر اورعی، سردار یعقوبی، هادی محمدزاده و ....


تعدادی از مربیان سرشناس این تیم در این سالها عبارتند از: مرحوم حسین فکری، اکبر میثاقیان، خداداد عزیزی، نادر دست نشان، مجید جلالی، حاج مهدی غیاثی، فراز کمالوند، حسین عبدی، رضا وطن خواه، هاشم رهباردار، رمضان شکری؛ آرمین رهبر، هادی برگی زر، علی حنطه، عباس چمنیان، مهدی غیاثیان و ....
از مطرح ترین بازیکنان فوتبال ایران که در چند سال گذشته در این تیم بازی کرده اند میتوان به نیما نکیسا؛ داریوش یزدانی؛ رضا صاحبی؛ مهدی واعظی؛ بهزاد داداش زاده؛ ستار همدانی؛ احمد مومن زاده؛ مهدی هاشمی نسب؛ علی حنطه؛ محمد بابائی؛ رمضان شکری؛ فرزاد مجیدی؛ علی چینی؛ شهرام برائت پوری ؛ سیروس سنگچولی؛ سعید خانی؛ محمد آتیتورک و ... اشاره کرد.
علاوه بر اینکه تیم فوتبال پیام خراسان اغلب به بازیکنان داخی خود اعتماد کرده اما در این باشگاه ۳ بازیکن خارجی حضور داشته اند که عبارتند از جان اسکات ؛ اشپیتیم آرفی و دیگو بندیتو گالوائو.

 

این تیم در هفتمین دوره لیگ برتر در بازی برگشت در برابر فولاد خوزستان از مرحله پلی آف به تساوی یك بر یك رسید و چون پیام در بازی رفت در مشهد بدون گل مساوی كرده بود، توانست به هشتمین دوره لیگ‌برتر فوتبال باشگاه‌های کشور صعود کند. پیام در فصل 1387- 88 یکی از باشگاه‌های لیگ برتر فوتبال ایران است.از بازیکنان مشهوری که در این تیم بازی‌ کرده‌اند می‌توان به نیما نکیسا، داریوش یزدانی، بهزاد داداش‌زاده، ستار همدانی و مهدی‌ هاشمی‌نسب اشاره کرد. مشهورترین سرمربی این تیم بازیکن اسبق تیم‌ملی ایران خداداد عزیزی  است.

پیام در اردبهشت 87 ، بعد از سالها انتظار توانست به سطح اول فوتبال کشور گام بگذارد و برای اولین بار در مسابقات لیگ برتر فوتبال شرکت کند که متاسفاته به دلیل عدم حمایت مسئولان استان نتوانست باقی بماند .

ماجرای سقوط ادامه دار پیام به لیگ های پایین تر گویا پایانی برایش نیست! از اردیبهشت 87 که پیام در مشهد كه از حمایت بى دریغ هواداران خود در استادیوم بزرگ ثامن الائمه(ع) برخوردار بود بازی را به استقلال واگذار کرد تا امروز نزول و سقوط دومین تیم محبوب مشهدی ها و خراسانى ها روندی تأمل برانگیز داشته است.
پایان فصل لیگ یک كه پیام حضور داشت را که یادتان هست. پیام با کوتاهی و سهل انگاری مسؤولان این باشگاه و با رأی سخت گیرانه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به لیگ دسته دوم سقوط داده شد تا این بار هواداران پیامی حلاوت رسیدن به لیگ برتر را که بعد از 12 سال برایشان چند فصل پیش میسر شده بود را به کل از یاد ببرند و تیمشان جایی برود که حتی بد بین ترین آنها تصورش را نمی کرد.

با این شرایط و در حالی که سناریوی ناتمام فصل گذشته مسؤولان باشگاه مبنی بر انتقال پیام به نیشابور این بار در شروع لیگ دسته دوم مجدد کلید خورد پیام مشهد یک شبه به پیام نیشابور تغییر نام یافت. پیام با وجود مقاومت هایی که از سوی بازیکنان و کادرفنی اش صورت پذیرفت تنها با توافقاتی که هیچ کس از آن سر در نیاورد راه نیشابور را در پیش گرفت و نماینده این شهر شد در لیگ دسته دوم...

 

اما قصه پیامی ها به این جا ختم نشد. نبود منابع مالی و امکاناتی که وعده داده شده هر روز عرصه را بر پیامی ها تنگ تر نمود تا جایی که عباس دهقانی سرمربی این تیم بعد از 2 بار استعفا از این تیم جدا شد و امور تیم به دست علی حنطه و رضا صاحبی افتاد. با این وجود و در شرایطی که حنطه به عنوان مدیرفنی فعالیتش را با پیام شروع کرده بود و با آمدنش قول تزریق پول به بدنه تیم داده بود به یکباره تیم در آستانه بازی با نماینده بندرعباس از حضور در یک بازی خارج از خانه آن هم به دلیل گیر نیامدن بلیط سفر در این بازی حاضر نشد!
مشکلات سبز پوشان به اینجا هم ختم نشد تا اینکه در شرایطی که پیام می بایست در نیشابور به مصاف نفت نوین آبادان می رفت بازیکنان این تیم در قبال پرداخت نشدن پول حاضر به بازی نشدند و پیام برای دومین هفته پیاپی غایب بازی با حریفانش شد. و این حاضر نشدن ها در زمین براى سبز پوشان خراسانى در اخر فصل بسیار گران تمام شد و پیام با ان همه عظمتش از لیگ برتر به لیگ دسته یك و بعد دسته دوم و حالا به لیگ دسته سوم سقوط كرد !!!
پیامى ها همواره در فوتبال ایران مظلوم واقع شده اند در پایان لیگ دسته دوم هم حریف پیام ( نماینده برازجان ) كه در بازى اش تبانى مشهود بود اما مشهدى ها نتوانستند این تبانى را اثبات كنند و پیام باز هم دوباره سقوط به دسته پایین تر یعنى به لیگ دسته سوم كه هیچ هواداراى برایش قابل تصور نبود كه پیام از لیگ برتر به لیگ دسته سوم راهى شود ، راهى شد !  لیگى كه در شش گروه 12 تیمى برگزار مى شود و به لیگ مرگ معروف است.

 

پیام در یك نگاه

یا امام رضا (ع)

سبز پوشان خراسانی
پیامته
پیام امام رضا (ع)
payam khorasan
...................................

پیام در یک نگاه :

تاسیس باشگاه: سال 1355
رنگ لباس: سبز
ورزشگاه: ثامن الائمه(ع) مشهد
گنجایش : حدود 50 هزار نفر

سرمربی : عباس دهقانی


مدیر عامل : غلامرضا اصغری

مالك باشگاه : ???

سرپرست : هادی فلاح

حضور در لیگ دسته سوم فوتبال

سایت هواداران پیام

www.payamkhorasan.ir 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 5 شهریور 1391 09:38