تبلیغات
هواداران پیام خراسان - رییس جدید هیات فوتبال خراسان رضوی : مانع از دست دادن پیام می‌شوم
هواداران پیام خراسان www.payamkhorasan.mihanblog.com

رییس جدید هیات فوتبال خراسان رضوی : مانع از دست دادن پیام می‌شوم

دوشنبه 12 تیر 1391 13:00

نویسنده : جواد طهماسبى

عباس چمنیان ، رییس هیات فوتبال خراسان رضوی ، سرمربى اسبق باشگاه پیام خراسان در مورد برنامه هیات فوتبال جدید خراسان رضوی برای باشگاه پیام عنوان کرد: من به عنوان رییس هیات فوتبال باید با تمام وجود از تمامی داشته‌های فوتبال استان خراسان رضوی دفاع کنم؛ در خصوص قضیه تیم پیام نیز تمام تلاش خود را می‌کنم تا مانع از دست دادن این تیم قدیمی و باسابقه استان شوم زیرا مطمئنا با از دست دادن تیم فوتبال پیام، بخشی از هویت استان را نیز از دست خواهیم داد و البته در این راسنا نحوه تعامل و برخورد مدیران پیام هم مهم است.وی تصریح کرد: تا زمانی که تکلیف تیم‌های استان مشخص نشود اجازه ورود تیمی جدید را نخواهم داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه خراسان، عباس چمنیان در اولین روز فعالیت خود به عنوان رییس هیات فوتبال استان، با حضور در دفتر ایسنا به تشریح فعالیت‌ها و اولویت‌های خود در فوتبال استان پرداخت و تصریح کرد: درباره این موضوع که من گزینه مدیرکل ورزش استان بوده‌ام، باید بگویم این اولین باری است که اداره کل تحت تاثیر هیچ عاملی از گزینه‌ای دفاع نکرد مگر بر اساس سوابق و تجارب تخصصی و فنی و نه بر اساس جایگاه سیاسی، اجتماعی و روابط شخصی.

نیازی نداشتم کسی در انتخابات از من حمایت کند

وی ادامه داد: اولین بار بود که مدیرکل از کسی حمایت می‌کرد که خانواده فوتبال همگی خواستار حضور او بودند، در این قضیه نگران نیستم زیرا من نیازی نداشتم که کسی در انتخابات از من حمایت کند؛ من وامدار هیچ کسی نیستم اما دکتر هاشمی با بینشی که داشت فهمید کسی که می‌تواند به فوتبال استان کمک کند، شاید شخص چمنیان باشد.

قرار نیست مجری دستورات مدیرکل باشم
هیات کانون تصمیم‌گیری در خصوص فوتبال خواهد بود

وی در مورد میزان تاثیرگذاری اداره کل در تصمیمات هیات عنوان کرد: قرار نیست مجری دستورات مدیرکل باشم، ولی تعامل هیات و اداره کل ورزش و جوانان در آینده مطمئنا منجر به موفقیت خواهد شد و از آنجایی که دکتر هاشمی تنها دغدغه خدمت دارد و من نیز 25 سال است او را می‌شناسم بنابراین با وی تمام سنگ‌هایم را جدا کردم؛ هیات فوتبال خراسان رضوی، کانون اصلی تصمیم‌گیری در خصوص فوتبال خواهد بود و اجازه دخالت به هیچ کسی را در آن نخواهم داد بلکه هیات فوتبال به صورت یک نهاد مستقل تعامل خود را با نهادها ادامه خواهد داد.

اگر در فوتبال کاره‌ای نباشم، خواهم رفت

چمنیان تاکید کرد: این را به جرات اعلام می‌کنم که اگر روزی به عنوان رییس هیات فوتبال خراسان رضوی در این هیات کاره‌ای نباشم، روز دوم دیگر نخواهم بود؛ در صورتی حضور خواهم داشت که مرکز اصلی هیات فوتبال باشم البته هیات فوتبال استان تنها تصمیم‌گیرنده نیست و مطمئنا با سازمان‌های بیرونی و دولتی نیز در تعامل خواهد بود اما تاثیرگذارترین تصمیم متعلق به هیات فوتبال است.

رییس جدید هیات فوتبال خراسان رضوی در خصوص فشاری که در زمان انتخابات مجمع وجود داشت، اظهار کرد: این فشاری که بر من بود نه به معنای اجبار، بلکه بر اساس نیاز بود زیرا فوتبال استان در هیچ مقطعی، در این وضعیت قرار نگرفته بود و این احساس نیاز به یک تغییر و تحول اساسی وجود نداشت به طوری که تمامی کسانی که دلشان برای فوتبال استان می‌سوخت و یا علاقه‌مند بودند، احساس لزوم کردند کسی باید پرچم‌دار این تغییر و تحول باشد که از جنس خود فوتبال است.

وی افزود: من با دو جریان مختلف روبه‌رو بودم، یک جریان بیرونی که تکلیف القا می‌کرد تا وارد این حیطه شوم و یک حس درونی که به من گوشزد می‌گرد امروز که کاری از دستم بر می‌آید باید برای فوتبال استانم انجام دهم و به همین دلیل وارد این حیطه شدم و صلاح دانستم تا از مربیگری و علاقه خود که ممکن بود هم از لحاظ مادی و هم از لحاظ اجتماعی شرایط بهتری را برای من مهیا کند، کنار بکشم.

از عهده این کار برخواهم آمد

چمنیان با اشاره به اینکه رای قاطع مجمع که نمایندگان فوتبال استان بودند لزوم تحول را دوباره تاکید کرد و همگی این اتحاد را داشتند که مدیریت فوتبال استان را شخصی فوتبالی‌ باید به دست بگیرد، عنوان کرد: در صورتی که آرا کمتر از این نیز بود هیچ فرقی نمی‌کرد، در هر صورت این مسوولیت مهم و سنگین بر عهده من گذاشته شد و فکر می‌کنم با تجاربی که در این رشته داشته‌ام و با تمام زوایای پیدا و پنهان آن آشنا هستم، می‌توانم از عهده این کار بربیایم.

اولین قدم تحول در نگرش و نوع نگاه هیات فوتبال است
تغییرات جزئی نمی‌تواند هیچ کمکی به حال و روز امروز فوتبال استان کند

وی اولین قدم را تحول در نگرش و نوع نگاه هیات فوتبال دانست و به ایسنا گفت: نوع بینش و نگرش هیات خط مشی را تعیین می‌کند بنابراین باید دید نگرش به هیات فوتبال چیست و سپس برای آن برنامه‌ریزی کرد.

وی اذعان داشت: صد درصد با تغییر ساختار هیات موافق هستم زیرا اگر ساختار فعلی درست بود لزومی به تغییر و تحول احساس نمی‌شد و نیز مطمئن هستم که تغییرات جزئی نمی‌تواند هیچ کمکی به حال و روز فوتبال امروز استان کند بنابراین نیاز به تغییرات اساسی و نگرش متفاوتی داریم و تا روزی که در این هیات باشم بر این اصل ثابت قدم هستم و برای این ماموریت می‌جنگم زیرا تمام هدف ما برگشتن جایگاه هیات فوتبال استان به جایگاه اصلی و شایسته خود است.

تقسیم فعالیت‌های هیات به سه دسته کاری

چمنیان با اشاره به اینکه برنامه‌های خود را به سه دسته تقسیم کرده است، تشریح کرد: اولین اقدام مربوط به کارهای مهم و فوری است که باید در مقطع کوتاه مدت و یک ساله به آن پرداخت، مانند کمک به احیای تیم‌های نماینده استان، نظارت بر عملکرد مدارس فوتبال و مسابقاتی که در سطح استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: دومین دسته از اقدامات، کارهای مهم و غیرفوری هستند که ظرف دو یا سه سال باید انجام پذیرد و نیازمند حوصله بیشتری هستند که این حیطه از کارها برمی‌گردد به فعالیت‌های بخش خصوصی، اقتصادی، بازاریابی و آموزشی که تمامی این موضوعات کارهایی پایه‌ای هستند و همانطور که می‌دانیم کارهای پایه را نمی‌توان به صورت فوری و اضطراری انجام داد زیرا نتیجه‌ای مطلوب نخواهند داشت.

وی همچنین دسته سوم برنامه‌های خود را کارهای غیرمهم و فوری دانست که به ظاهر ضروری ولی در عین حال بی‌اهمیت هستند که این دسته از کارها در اولویت نخواهند بود.

هیچ ترسی از اتفاقات پیشرو ندارم

رییس جدید هیان فوتبال خراسان رضوی با اعتقاد به اینکه اگر از هیات توقع کارهای مهم و بزرگ را داشته باشند باید به آن فرصت دهند، به ایسنا گفت: فکر می‌کنم همین قدر که علاقه‌مندان فوتبال و مسوولین بدانند که هیات در مسیر درستی حرکت می‌کند اتفاق خوبی است ولی در رسیدن به اهداف نیازمند همکاری همه نهادها هستیم ولی به واقع بعضی از این کارها و طرح‌ها نیاز به یک نسل و شاید پروسه‌ای 10 ساله داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: جامعه و افراد آن در گذر زمان می‌توانند عملکرد درست را تشخیص دهند بنابراین اگر هیات به مسیر اصلی و درست خود برگردد، این افراد قضاوت خواهند کرد که عملکرد هیات به چه شکل بوده است؛ چون با خلوص وارد این میدان شدم و نه به دنبال جایگاه و شهرت بودم بنابراین هیچ ترسی از اتفاقات پیشرو ندارم.

وی افزود: آنقدر پتانسیل در این استان می‌بینم که با ایستادگی و استقامت بتوانم اثر خوبی در فوتبال استان به جا بگذارم.

مانع از دست دادن پیام می‌شوم

وی در مورد برنامه هیات فوتبال جدید خراسان رضوی برای باشگاه پیام عنوان کرد: من به عنوان رییس هیات فوتبال باید با تمام وجود از تمامی داشته‌های فوتبال استان خراسان رضوی دفاع کنم؛ در خصوص قضیه تیم پیام نیز تمام تلاش خود را می‌کنم تا مانع از دست دادن این تیم قدیمی و باسابقه استان شوم زیرا مطمئنا با از دست دادن تیم فوتبال پیام، بخشی از هویت استان را نیز از دست خواهیم داد و البته در این راسنا نحوه تعامل و برخورد مدیران پیام هم مهم است.

وی تصریح کرد: تا زمانی که تکلیف تیم‌های استان مشخص نشود اجازه ورود تیمی جدید را نخواهم داد.

در ابومسلم دخالت نمی‌کنیم ولی نظر داریم

چمنیان همچنین در مورد تیم فوتبال ابومسلم تصریح کرد: دیدگاهمان را به مدیران این باشگاه منتقل کرده‌ایم و می‌دانند که در این میان هیات منفعل نخواهد بود و دارای دیدگاه و نظر است و نیز علاقه‌مند هستیم که مدیران باشگاه نیز همکاری خود را با هیات ادامه دهد، در حال حاضر ابومسلم تیم اول استان است که قول صعود به لیگ‌برتر را در فصل آینده داده‌اند و ما نیز باید حمایت خود را مانند همه تیم‌ها با این تیم نیز داشته باشیم ولی قصد دخالت نداریم.

رییس جدید هیات فوتبال خراسان رضوی در خصوص برنامه‌های هیات برای مقابله با ناپاکان فوتبال به ایسنا گفت: برای رسیدن به هدف خروج ناپاکان از فوتبال استان، دو استراتژی مدنظرم است؛ اولین گزینه این است که زمینه کار و رشد برای افراد سالم فوتبال به وجود آید زیرا فعالیت ما برای مقابله با ناپاکان، مقابله‌ای میدانی و حذفی نیست بلکه بستر را برای فعالیت بیشتر افراد پاک و سالم باز خواهیم کرد.

هر کس با حرکت سالم‌سازی ما هماهنگ نباشد، از فوتبال حذف خواهد شد

وی تاکید کرد: افرادی که ظرفیت کار سالم را ندارند باید از فوتبال بروند و برای این کار، یک سری اهرم‌ها در اختیار هیات است که می‌توانیم از طریق آن با ناپاکان فوتبال برخورد کنیم؛ همچنین خیلی از افرادی که در ورطه ناپاکی فوتبال استان خراسان رضوی افتاده‌اند به صورت مناسبتی و اتفاقی به این ورطه وارد کشیده شده‌اند و اگر محیطی سالم و پاک پیش روی آن‌ها قرار گیرد مطمئنا به مسیر اصلی و درست برخواهند گشت.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل حضور من در هیات فوتبال نیز خواست پاکان فوتبال استان بود زیرا با این شرایط داشتند از فوتبال استان حذف می‌شدند، ادامه داد: نمی‌خواهیم هیچ ظرفیتی را از دست دهیم فقط می‌خواهیم که در مسیر درست قرار گیرند ولی در صورتی که افراد ناپاک باز هم نخواهند به این وادی برگردند مطمئنا با برخورد شدید هیات برای خروج از فوتبال مواجه خواهند شد زیرا هر کسی با حرکت سالم‌سازی ما هماهنگ نباشد، حذف خواهد شد.

چسبیده به میز و صندلی نیستم

چمنیان با تاکید بر نظارت بر فعالیت‌های هیات فوتبال افزود: آنقدر عرضه داریم که خودمان بر عملکرد هیات نظارت داشته باشیم، قطعا نیروهایی در کنارم خواهند بود که جایگاه رسمی در هیات ندارند ولی دائما کار نظارت بر ما را ادامه خواهند داد.

وی در ادامه گفت: اگر روزی برسد که مشکلی در درون هیات از سوی من وجود داشته باشد، پیش از هر چیز خودم از هیات می‌روم زیرا من چسبیده به میز و صندلی نیستم و اگر احساس موثر بودن نکنم هیات را به شخص دیگری واگذار خواهم کرد.

خصومت‌ها را فراموش کرده‌ام

رییس جدید هیات فوتبال خراسان رضوی تصریح کرد: سرنوشت فوتبال خراسان آنقدر برای من اهمیت دارد که از این پس به اشخاص فکر نکنم و تنها آینده فوتبال استان برایم مهم باشد، مطمئنا از این پس دیگر به این فکر نخواهم کرد که چه کسانی پیش از این در فوتبال این استان به من ظلم کردند و یا خدمتی انجام دادند؛ بحث اشخاص و برخوردهای شخصی و خصومت‌ها یا خدمت‌ها وجود ندارد و اگر هر یک از آن‌ها بتوانند یک گوشه‌ای از ورزش استان را به دست بگیرند حتما از آن استقبال خواهند کرد.

توجه به فوتسال جدی خواهد بود

وی در مورد فوتسال نیز عنوان کرد: در جای جای استان این رشته را می‌بینیم که عده‌ای علاقه‌مند را به خود مشغول کرده و هر کجا که رشته‌ای مخاطب داشته باشد نیازمند توجه ماست و در حوزه فوتسال نیروهای توانمند می‌توانند در ساختار کمیته‌های هیات، کمک زیادی به رشد این رشته کنند همچنین در فوتسال اسپانسر‌های داریم که می‌توانند فرصت‌های خوبی را برای استان ما وجود آورند که ما نیز با ایجاد فضای مطلوب و خوب، آینده این رشته را تضمین کنیم.

مخالف خروج تیم فوتبال ساحلی از استان هستم

وی در خصوص فوتبال ساحلی بیان کرد: با توجه به اینکه این رشته عمومیت زیادی ندارد ولی بخشی از فوتبال ماست که باید از آن حمایت شود به همین دلیل مخالف خروج این تیم هستیم ولی در این هیات، قرار نیست تیمداری صورت گیرد.

هیات فوتبال دیگر تیمداری نخواهد کرد

وی ادامه داد: باید همین جا اعلام کنم در هر رشته‌ای صد درصد مخالف تیم‌داری هیات فوتبال خراسان رضوی هستم و اگر صاحبان صنایع، تیم‌داری نکنند بهتر است که هیات در زمینه‌های استعدادیابی و پایه عمل کند.

ساختار بخش بانوان نیاز به تعریف جدید و برنامه‌ریزی منسجم‌تری دارد

چمنیان رسیدگی به ورزش بانوان را از جمله کارهای مهم ولی غیرضروری دانست و افزود: ساختار بخش بانوان نیاز به تعریف جدید و برنامه‌ریزی منسجم‌تری دارد و در ادامه این تغییر و تحول در بخش بانوان باید نیروهایی به کار گرفته شوند که توانایی‌های بسیار بالایی در مدیریت فوتبال و فوتسال به صورت جداگانه از بخش آقایان داشته باشند.

کاسه گدایی جلوی سازمان‌ها نخواهیم گرفت

وی در خصوص استفاده از ظرفیت های دیگر استان عنوان کرد: باید به دنبال سازمان‌هایی باشیم که ماموریت‌ها و وظایفی همسو با فوتبال داشته باشند، قرار نیست در این رابطه به صورت یک طرفه سود ببریم بلکه تعاملی دو طرفه است که این اتفاق می‌تواند منجر به حضور موثر سازمان‌های دیگر مانند شهرداری، آموزش و پرورش، کارگران و آستان قدس در فوتبال شود.

وی ادامه داد: کاسه گدایی جلوی سازمان‌ها نخواهیم گرفت و رابطه با آن‌ها فقط مالی و یک طرفه نخواهد بود.

رییس جدید هیات فوتبال خراسان رضوی تمامی برنامه‌های هیات را تعامل محور و برنامه محور عنوان کرد و به ایسنا گفت: سعی می‌کنیم اگر اسپانسر و نهادی وارد این حیطه شود از این حضور سود ببرد؛ در آینده نیز با پژمان به عنوان شهردار مشهد و مسوولان دیگر، جلساتی را برای تعامل و همکاری هر چه بیشتر برگزار خواهیم کرد.

اتاق فکر رسانه‌ای در هیات فوتبال تشکیل می‌شود

وی در ادامه گفت‌وگوی خود در ایسنا با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در موفقیت یک سازمان، تصریح کرد: نقش مهم رسانه ها را نمی‎توان انکار کرد به همین دلیل در این خصوص نیز دو برنامه داریم اولین برنامه کارگروهی است که با حضور رسانه‌های باسابقه استان تشکیل خواهیم داد و به طور مستمر از نظرات آن‌ها استفاده خواهیم کرد؛ در واقع می‌توان گفت یک اتاق فکر رسانه‌ای است که می‌توان بازتاب عملکرد هیات را در آن دید.

چمنیان افزود: برنامه دیگر نیز این است که در هر مقطعی جلسه‌ای تحلیلی با حضور رسانه‌ها و همچنین صاحب‌نظران برگزار شود تا بتوانیم در آن از نظرات و انتقادات آن‌ها بهره‌مند شویم.

هر مسابقه‌ای در استان باید با هماهنگی هیات انجام شود

چمنیان در خصوص اقدامات خود در این مدت کوتاه حضور در هیات فوتبال خراسان رضوی توضیح داد: در این مدت کوتاه حضور خود در هیات فوتبال استان سه اقدام داشته‌ام؛ اولین کار مانع شدن از برگزاری هر گونه مسابقه‌ای در سطح استان بوده است تا زمانی که بازنگری‌های لازم انجام شود، همچنین با توجه به آغاز فصل تابستان و فعالیت مدارس فوتبال، فرصت نکردیم تا شکل جدیدی تعریف کنیم اما قرار شد تا نظارت بسیار پررنگ بر آن‌ها داشته باشیم و شدیدا با متخلفان برخورد کنیم.

وی ادامه داد: همچنین قرار شد تا اطلاع ثانوی هیچ مسابقه‌ جام رمضان و یا مسابقات فوتسالی در استان برنامه‌ریزی نشود، مگر با اجازه هیات فوتبال استان.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: دوشنبه 19 تیر 1391 15:04