تبلیغات
هواداران پیام خراسان - سناریو ی دردناک از صعود تا سقوط + از سقوط تا نابودی پیام خراسان
هواداران پیام خراسان www.payamkhorasan.mihanblog.com

سناریو ی دردناک از صعود تا سقوط + از سقوط تا نابودی پیام خراسان

جمعه 6 مرداد 1391 18:41

نویسنده : مصطفى رحمتى
ارسال شده در: نگاه امارى به پیام ، سقوط پیام به لیگ دسته سوم ،

در تاریخ فوتبال خراسان بزرگ، تیمهای مختلفی ظهور و سقوط نموده اند که دیگر نام و نشانی از آنها نیست ،تیمهایی چون متحد کاشانی- آدنیس –گچ- بارثاوا- دهداری و... تیمهایی که در برخی از زمان حیات خود بازیکنان مطرحی را در اختیار داشته و پرچمدار فوتبال  سطح دوم بوده است.بسیاری از مربیان باتجربه امروز در تیمهای فوق بازی یا مربیگری می نموده اند .

و اما پیام

روزی کاشته های استاد چمنیان و بازیکنان ارزنده و صد در صد بومی استان به نام و کام دیگران لیگ برتری شدتا برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر، خراسان دو نماینده در این لیگ داشته باشد. صحبت های بسیار و رایزنی ها  در خصوص نداشتن پتانسیل دو تیم و بحث مدیریت منجر به فروش امتیاز پیام نشد که ای کاش می شد و پیام وارد جدول لیگ برتر ایران شد. تیمی که با بازیکنانی چون سیروس سنگچولی، یونس مسعودی،حمید مروی و... با ساختار بومی به لیگ برتر رسیده بود ناگهان دچار چند پدری شد.پدرهایی که هر کدام برای این فرزند برنامه هایی داشتند،یک نفر به دنبال زمین و ملک دولتی و دیگری به دنبال پست و مقام و سومی هم برای پول  وارد کارزار شدند. پدرخوانده ها بدون دلسوزی و مصلحت اندیشی برای جوانان با استعداد استان به جان هم افتادند تا ثابت کنند استان هنوز پتانسیل دو تیم را در سطح اول کشور ندارد..........

پیام با تاریخچه ای 70 ساله به آقای ............رسید که با تغییر (به حساب تقویت)کادر فنی و کنار گذاشتن عوامل صعود (بازیکنان اصلی و بومی) به دنبال تحول در لیگ بود. وعده های اجرا نشده ،عدم حضور اسپانسرهای معتبر ،مدیریت غلط و عدم به کار گیری از تمام پتانسیل و استعداد ها، شرایط را خیلی زود به سقوط میل داد.تغییر کادر فنی  عدم اختصاص اعتبار لازم از سوی مدیران ارشد ورزش استان و دید فرزند ناتنی آنها بین ابومسلم و پیام باعث شد که قهرمانی استقلال با امیر قلعه نوعی و اشک خراسانی ها همزمان باشد.

بدهی های بسیار و وعده های پوشالی  و چشم انداز های افسانه گونه، پیام را نه تنها از لیگ برتر به لیگ یک سقوط نداد بلکه باعث شد خیلی راحت این تیم ریشه دار به لیگ دوم برسد.حضور پیام در لیگ دو بازهم چشم بسته دوستان را باز نکرد و حضور نماینده نیشابور و ساده اندیشی باعث شد پیام بدون کارشناسی به نیشابور برود...

شیر خفته ای که روزی  برادران اصغری ، رضا صاحبی ،جواد نمازی و نیما نکیسا و داریوش یزدانی را در خود می دید ،دیگر بچه گربه ای شده بود که با اولین نگاه به لانه می خزید .

و پایان داستان تراژیک پیام سقوط به لیگ سوم

با وجود تلاشهای نوشدارو بعد مرگ سهراب اداره ورزش و جوانان و حضور پیامی های اصیل ، دیگر تاثیر نداشت.

و حالا پیام لیگ برتر، پیام امام رضا ،پیام اصل بومی بدون پدر خوانده و پدر رها شده تا هر ......... به خود اجازه دهد نزدیک شیر پیر شده و منفعت طلبی نماید.

و حال اگر تا چند هفته دیگر کسی به داد پیام نرسد ،پیام با بدهی های بسیار به لیگ استان سقوط کرده و قطعآ نابود می گردد.

مشکلات  پیام از روز صعود

1-کنار گذاشتن عوامل اصلی صعود بازیکنان بومی             2- نبود مدیران دلسوز(ورزش برای ورزش)

3- جدا کردن  تیمهای پایه و فراموش کردن بازیکن سازی(تیمهایی که رضا حقیقی و مسعود سحرخیزو ...را ارائه داده اند)

4-  اشتباه در انتخاب مدیرعامل در اول فصل (از لیگ برتر تا ورود به لیگ سه)

 

منبع : http://www.f13.blogfa.com
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 17 مرداد 1391 09:04