تبلیغات
هواداران پیام خراسان - * پیام همچنان جنازه اى در حال ماندن روى زمین !!! دفن كنید تمام !!!!
هواداران پیام خراسان www.payamkhorasan.mihanblog.com

* پیام همچنان جنازه اى در حال ماندن روى زمین !!! دفن كنید تمام !!!!

چهارشنبه 12 مهر 1391 14:23

نویسنده : مصطفى رحمتى
ارسال شده در: لیگ دسته سوم ،

چمنیان رییس هیئت فوتبال استان با تایید این موضوع گفت: مهلت ثبت‌نام و شرکت در مسابقات دسته سوم تمام شد و چون کسی از باشگاه پیام به فدراسیون مراجعه نکرده این تیم عملا به لیگ استانی سقوط کرده است.
وی با اشاره به این مطلب که در حال حاضر تنها شعبانی مالک 50‌درصد سهام این تیم شناخته می‌شود، افزود: این تیم وضعیت حقوقی مشخصی ندارد و شعبانی هم یک فرد غیر ورزشی است که به‌دلیل طلبی که داشته 50‌درصد سهام را به او داده‌اند. چمنیان‌ ادامه داد: میزان بدهی معلوم این باشگاه حدود 800 میلیون تومان است اما مقدار دیگری هم بدهی به اصناف و افراد مختلف دارد که رقم دقیق آن مشخص نیست. با این شرایط پیام باشگاهی پر دردسر است که نزدیک شدن به آن هم خطرناک است، چه برسد به اینکه کسی بخواهد از این تیم حمایت کرده و دوباره جمع و جورش کند. چمنیان که خودش هم در لیگ برتر و هم در لیگ دسته اول سر‌مربی این تیم بوده درخصوص اینکه می‌توان به‌طور قانونی‌ باشگاه پیام را منحل اعلام کرد گفت: به لحاظ حقوقی نه ما و نه فدراسیون فوتبال نمی‌توانیم این باشگاه را منحل اعلام کنیم. تنها راهکار حقوقی که فدراسیون در این مواقع دارد کسر امتیاز و سقوط تیم‌ها به رده پایین‌تر است که در مورد پیام با توجه به اینکه وضعیت مشخصی ندارد کار ساز نیست و فرقی به حالش نمی‌کند. وی ادامه داد: اعلام ورشکستگی هم پروسه سخت و دشواری است که شرایط آسانی ندارد و به لحاظ حقوقی پیچیدگی زیادی دارد که با شرایط پیچیده‌تر پیام غیر‌ممکن به نظر می‌رسد.
آرمان‌رضا چگونه شکل گرفت
تیم آرمان‌رضا که‌ می‌خواهد جای خالی پیام را در لیگ دسته سوم فوتبال کشور پر کند تنها 10روز است که تشکیل شده است. هیئت‌مدیره این تیم جمعی از بازیکنان قدیمی فوتبال استان حسین ظریفیان، علی مونسی و کنویسی و مرتضی خسرو‌منش هستند. تمرینات این تیم از 10روز گذشته زیر‌نظر علی سیف از مربیان خوب و کاربلد استان که مدت‌ها هدایت تیمی را برعهده نداشته آغاز شده است. سیف در این رابطه گفت: از ‌10روز پیش که این موضوع پیش آمد تمرینات تیم را شروع کردیم و با گذاشتن چند جلسه تست، بازیکنان مورد‌نظرمان را که همگی مشهدی و جوان هستند، جذب کرده و تیم را از اول این هفته بسته‌ایم. این مربی که سابقه‌ کار در تیم‌های آدنیس و شهرداری را دارد با اشاره به اینکه هیچ شناختی از سایر تیم‌ها ندارد درباره گروهی که در آن قرار دارند نیز گفت: هنوز چیزی به ما اعلام نشده اما با توجه به عدم حضور پیام در گروه شمال شرق احتمالا ما جای آن‌ها را خواهیم گرفت. وی درباره پیش‌بینی خود از حضور تیمش در این رقابت‌ها اظهار داشت: مسابقات دسته سوم به اعتقاد من سخت‌ترین مسابقات در جهان است‌. در این رقابت‌ها 72 تیم در 9 گروه 8 تیمی تقسیم شده‌اند که از هر گروه 5 تیم به لیگ استان سقوط می‌كنند، یک تیم در لیگ سوم می‌ماند و دو تیم به مرحله بعد صعود می‌کنند، که در نهایت بعد از سه مرحله 4 تیم به لیگ دسته دوم صعود می‌کنند. وی تصریح کرد: با این شرایط‌ سخت و تیمی که ما در آخرین دقایق و با وجود نبودن بازیکن خوب بسته‌ایم من هیچ قولی نمی‌دهم و فقط امیدوارم بتوانیم در این مسابقات بمانیم و سقوط نکنیم.


*حقایقی جالب درباره پایین ترین لیگ فوتبال كشور
لیگ دسته سوم آخرین و پایین‌ترین لیگ سراسری فوتبال در کشور محسوب می‌شود که به لحاظ کمیت بزرگ‌ترین لیگ ایران در بین همه رشته‌های ورزشی است. تیم‌های که در این مسابقات شرکت می‌کنند غالبا از شهرستان‌های بسیار کوچک کشور هستند، تیم‌‌های چون مهتاب بافت شفت (از شهرستان‌های استان گیلان) نیما جمستان (جایی در استان آذربایجان شرقی) اتحاد الشتر (شهری بسیار کوچک در لرستان) سونگون ورزقان (از مناطق زلزله زده در آذربایجان) شاهیو کامیاران (در چند کیلومتری مرز ایران و عراق در استان کرمانشاه) شهرداری نقده (شهری کوچک در فارس) شهرداری دیزبچه (‌شهری بسیار کوچک در استان اصفهان) بهینه راهبر آباده (شهر دور افتاده در استان فارس) کارگر بنه گز (در 18‌کیلومتری شمال اصفهان) شهر بابک (منطقه‌ای باستانی در استان کرمان) که ناگفته پیداست با هیچ معیاری امکانات‌شان با مشهد، پایتخت معنوی ایران قابل مقایسه نیست. ....


سوای این، چیز دیگری که در این مسابقات قابل توجه است عدم نظارت و بی‌قانونی عجیبی است که در آن وجود دارد. به چند نمونه از این مسئله که در سال‌های گذشته اتفاق افتاده است دقت کنید:
اول/ در جریان یکی از بازی‌های آخر فصل‌ در حالی که تیم میهمان برای سقوط نكردن به 13 گل نیاز داشت، در نیمه اول به میزبانش 5 گل و در نیمه دوم 17 گل زد!!! بازی در نیمه دوم آن‌قدر لوث شده بود که مربی تیم میزبان که فهمیده بود همه بازیکنانش پول گرفته‌اند به داخل زمین پرید و با خواهش و تمنا از بازیکنانش می‌خواست آبروی او و شهرشان را نبرند!!!
دوم/ در جریان یکی از بازی‌های لیگ دسته سوم دو ناظر بازی با یک ابلاغ واحد سرزمین حاضر شدند که موجب درگیری لفظی و فیزیکی دو طرف و در نهایت برگزار نشدن بازی شد!
سوم/ یکی از بازی‌های لیگ دسته سوم به‌دلیل نبودن آمبولانس 3 بر صفر به سود میهمان اعلام شد!
چهارم/ به‌دلیل نیامدن کمک داور یکی از بازی‌های لیگ دسته سوم، دبیر هیئت فوتبال شهرستان میزبان با توافق تیم‌ها به‌عنوان کمک داور انجام وظیفه کرد. جالب اینکه این فرد وظیفه‌شناس یک گل صد‌در‌صد سالم‌ را به ضرر تیم شهرش مردود اعلام کرد!
پنجم/ در یکی از بازی‌های لیگ دسته سوم در پی فحاشی یک تماشاچی به کمک داور، داور وسط بازی را تعطیل کرد و بعد از آنکه تماشاگر خاطی، حاضر به عذر‌خواهی و بوسیدن دست کمک داور شد به ادامه بازی رضایت داد!دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: جمعه 12 آبان 1391 17:05