تبلیغات
هواداران پیام خراسان - مروری بر کارنامه پر فراز و فرود پیام وحدت به بهانه تغییر محل دوباره مسابقاتش به روایت روزنامه خراسان
هواداران پیام خراسان www.payamkhorasan.mihanblog.com

مروری بر کارنامه پر فراز و فرود پیام وحدت به بهانه تغییر محل دوباره مسابقاتش به روایت روزنامه خراسان

چهارشنبه 27 آبان 1394 18:01

نویسنده : مهدى مرتضوى
"پیام وحدت" از مشهد تا مشهد!

در تابستان سال ۱۳۹۲  بود که "علی شیخ الاسلامی" با خرید امتیاز" استقلال ساری" تیم جدیدی را درلیگ دسته دوم فوتبال کشور به نام "پیام وحدت" پایه گذاری کرد که برخلاف آنچه برخی همکاران رسانه‌ای تبلیغ می‌کنند ،ارتباط مستقیمی با باشگاه منحل شده"پیام مشهد"ندارد (همان طور که تیم فوتبال "نسل ابومسلم"نیز جز یک واژه مشترک ،نسبتی با تیم منحل شده "ابومسلم مشهد" ندارد).  ....

تولد پیام وحدت
موسسه ورزشی جدید به نام «پیام وحدت خراسان» با شماره 3869 در  اداره ثبت شرکت‌ها ثبت شد.اصلی‌ترین هدف شکل گیری این تیم، جلوگیری از هدر رفت استعدادها و توجه ویژه به بازیکنان بومی و مستعد این استان بود.مالک این باشگاه در همان زمان در نشست خبری باشگاه تازه تاسیس" پیام وحدت خراسان رضوی"  با اشاره به تعیین تکلیف تیم و حل اختلافاتی که گفته می‌شد با مسئولان ورزشی شهرستان ساری وجود دارد،اظهار کرد: امتیاز تیم پیام وحدت، سوم تیر ماه سال 92خریداری شد و تا 15 مرداد ماه بخش عمده‌ای از مبلغ خرید امتیاز که حدود 170 میلیون تومان بود، پرداخت شده است. وی ادامه داد: پس از پرداخت این مبلغ متوجه شدیم نماینده شهرستان "خلخال دشت" نیز مدعی است که امتیاز تیم ساری به مبلغ 420 میلیون تومان به آنها فروخته شده است. شیخ‌الاسلامی با اشاره به رای کمیته انضباطی در باره حل مسائل  مالکیتی پیام وحدت خاطرنشان کرد: با رایی که از سوی کمیته انضباطی صادر شد، بخشی از مشکلات باشگاه برطرف شده است و اولین بازی ما با تیم "صنعت نفت نوین آبادان" برگزار می‌شود.

اولین سرمربی تاریخ "پیام وحدت"
سال 92 در اولین حضور تیم فوتبال "پیام وحدت" با تیم‌های پیام صنعت آمل ،شهرداری اراک ،گاز فجر جم بوشهر ،پرسپولیس گناوه ،نفت امیدیه ،شهرداری تبریز ،میناب طیور هرمزگان، کاسپین قزوین ،نوژن شهرداری نوشهر، ملی حفاری ایران، سپیدرود رشت ،بهمن شیراز و اتکای گلستان هم گروه شد.بعد از مشخص شدن تکلیف نقل و انتقال مالکیت باشگاه، لازم بود فردی سکان هدایت تیم پیام وحدت را دردست گیرد که تجربه استعداد یابی و معرفی بازیکنان مطرح در استان را در کارنامه خود داشته باشد.در همان ابتدای تشکیل و سازماندهی باشگاه پیام وحدت ،"هاشم رهباردار" به عنوان اولین سرمربی این تیم معرفی شد.وی در گفت و گویی در آن مقطع، درباره صعود تیم فوتبال "پیام وحدت"گفت: به مسئولان باشگاه قول دادیم تیمی در خور نام" پیام وحدت" داشته باشیم. مطمئن باشید، سقوط نمی‌کنیم و تلاش خود را برای رسیدن به رتبه‌های بالای جدول خواهیم کرد. وی اظهار کرد: از 450 نفر تست گرفتیم که در نهایت 17 – 16 نفر در جمع ما هستند که 3 تا 4 بازیکن از این تعداد سهمیه زیر 23 سال و امید محسوب می‌شوند. وی خاطر نشان کرد: در تیم فوتبال پیام وحدت سعی کردیم بیشتر از بازیکنان بومی حاضر در استان استفاده کنیم و از شهرستان‌هایی مانند قوچان و گناباد نیز بازیکن جذب کرده‌ایم. "رهباردار" افزود: سجاد احمدی، مجتبی افخمی، مسعود رسولی و منصور جمالیان بازیکنان باتجربه‌تر تیم هستند که سابقه حضور در لیگ‌های کشوری را دارند و انصافا تیم بدی نبسته‌ایم. به سراغ بازیکنان اسم و رسم دار هم نمی‌رویم زیرا به دنبال نیروهای بی‌ادعا هستیم تا با انگیزه کار کنند.
 اولین حامی باشگاه
این تیم که  آمده بود افتخار آفرینی کند ،در میانه راه  اولین حامی مالی  خود را که" هواپیمایی اترک" بود، به علت برخی اختلافات از دست داد و تیم فوتبال «پیام وحدت»  با کوله باری از مشکلات مالی  تنها ماند.مالک باشگاه تلاش کرد که حامی مالی جدیدی برای باشگاه خود پیدا کند که در این زمینه چندین نام از جمله شهرداری مشهد و چند کارخانه تولیدی در استان هم  مطرح شد که در نهایت مالک باشگاه به تنهایی و از طریق دوستان خود کمک‌هایی دریافت کرد اما متاسفانه تیم  در دور برگشت  زیر بار مشکلات مالی نتوانست  کمر راست کند و نتیجه لازم را کسب کند . مالک باشگاه برای  ایجاد شوک تازه و تا حدودی هم احساسی، هاشم رهباردار  سرمربی وقت را اخراج کرد . بعد از گذشت چند هفته به ترتیب آرمین رهبر و علی هاشمی سرمربیگری تیم را برعهده گرفتند. با این که تیم در دور رفت بازی‌های لیگ دسته دوم کشور صدر جدول را از آن خود کرده بود، در دور برگشت نتوانست نتیجه در خور شانی به دست آورد و از صعود به لیگ دسته اول کشور باز ماند. در نهایت،تیم فوتبال "پیام وحدت "در اولین حضور خود در مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال کشورکه مسابقات در 2 گروه برگزار شد، به مقام هشتم در مجموع بسنده کرد.
دومین حضور با نخستین سرمربی غیر بومی
تیم پیام وحدت در حالی فصل   94-93 را شروع کرد که فصل گذشته را در گروه خود با رتبه هشتم به پایان رساند و اگر چه حتی در مقاطعی از فصل صدرنشین هم شد ،اما به دلیل پاره‌ای از مشکلات نتوانست به لیگ دسته اول صعود کند .این تیم در دومین حضور،"یوسف نادریان"را به عنوان یک سرمربی غیر بومی برگزید. در حالی که " وحید رضایی"سرمربی شیرازی قرار بود،سرمربی تیم "پیام وحدت"باشد،اما این سرمربی در نهایت با مدیر عامل به توافق نرسید تا تیم"بهمن شیراز"را به لیگ دسته اول برساند. با این حال این مربی کرجی با تجربه در لیگ دسته دوم فوتبال کشور ،نتوانست گره کور فوتبال خراسان رضوی راباز ونتیجه لازم را برای صعود به لیگ دسته اول کسب کند. دراین سال با کمی بخت و اقبال تیم فوتبال "پیام وحدت" در مسابقات که در 4 گروه برگزار شد، در میان 10 تیم، مقام ششم را از آن خود کرد و به سختی درلیگ   دسته 2 فوتبال کشور باقی ماند!در همین اثنا، مدیر عامل باشگاه دست به تحولی جدی زد و با معرفی هیئت مدیره سیاسی و اقتصادی سعی کرد سر و سامانی به تیم بدهد. با قرار گرفتن رئیس هیئت مدیره باشگاه در بدنه هیئت فوتبال استان، تصور همگان این بود که این تیم راه صعودش را به لیگ یک هموار کرده  است اما این گونه نشد و "براداران" به صراحت در جلسات خود مطرح کرد که از هیچ تیمی به صورت خاص حمایت نمی‌کند و همه تیم‌های فوتبال از نظر وی شرایط یکسانی دارند. بعد از مصاحبه‌های صورت گرفته "علی شیخ الاسلامی" هم به تلویح اعلام کرد: از سوی براداران هیچ حمایتی دریافت نکرده است و تیم فوتبال "پیام وحدت "به تنهایی توسط خودم اداره می‌شود همچنین از سوی هیچ سازمان و مرکزی هم حمایت مالی نشده ایم. در نهایت ،برخی عوامل از جمله کوچ بازیکنان،مشکلات مالی واشتباهات کادر فنی وقت، سبب افت این تیم شد و در دور برگشت نتایج لازم به دست نیامد وگرچه تیم "درجا " می‌زد ،اما در نهایت تنها با بخت و اقبال توانست خود را در لیگ دسته دوم فوتبال کشور تثبیت کند .
سومین حضور
فصل 95-94 لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور در حالی آغاز شد که مدیر عامل و مالک باشگاه در ابتدای فصل بنا داشت تیم را به خریداران متقاضی بفروشد و باشگاه را به مالک جدید واگذارکند، اما در نهایت مالک باشگاه از این تصمیم منصرف شد تا این تیم سومین حضورش را در لیگ تجربه کند.
"تربت حیدریه"اولین مقصد!
مالک باشگاه در ابتدای فصل ،خواهان انتقال باشگاهش به یکی از شهرستان‌ها شد وحتی خبر توافق نهایی انتقال این تیم به تربت حیدریه با مسئولان اجرایی این شهرستان در رسانه‌ها  نیز منتشر شد . در این هنگام،"آرمین رهبر" به عنوان سرمربی جدید تیم معرفی شد و تیم تمریناتش را سپری می‌کرد که ناگهان مالک باشگاه در رسانه‌ها اعلام کرد تیم فوتبال "پیام وحدت "از حضور در شهرستان تربت حیدریه انصراف داده است و به زودی راهی یکی دیگر از شهرستان‌های خراسان رضوی می‌شود.علت این امر به گفته مدیرعامل،اختلاف نظر درباره نحوه هزینه کرد بودجه توسط مسئولان این شهرستان بود که در نهایت توافقی حاصل نشد.
کاشمر،مقصد دوم
 دو هفته بعد، خبر حضور تیم فوتبال پیام وحدت به کاشمر رسانه‌ای شد و مالک باشگاه عنوان کرد با مسئولان شهرستان کاشمر به توافق رسیده است!و با واگذاری 40 درصد سهام باشگاه، تیم به نام پیام وحدت کاشمر در مسابقات سال 95-94 حضور می‌یابد و تمام بدهی‌ها و مخارج باشگاه نیز طبق گفته"شیخ الاسلامی" در قبال واگذاری رسمی 40 درصد اعم از قرارداد بازیکنان،لباس،قرارداد کادر فنی و... بر عهده مسئولان شهرداری کاشمر افتاد.بعد از گذشت 6 هفته از حضور تیم فوتبال پیام وحدت در کاشمر و 2شکست پیاپی، مسئولان کاشمری در هیئت مدیره باشگاه به این توافق دست یافتند که "مدیر عامل جدید" و "سرمربی جدید" برای باشگاه معرفی کنند؛ از این رو حکم اخراج سرمربی (آرمین رهبر ) را بدون آگاهی مالک ومدیرعامل وقت صادر کردند . واکنش مالک باشگاه  هم در ادامه این کشمکش جالب بود ،چراکه وی در اقدامی تلافی جویانه،هیئت مدیره باشگاه را منحل کرد ."شیخ الاسلامی" روز گذشته در گفت وگو با خراسان عنوان کرد: مسئولان کاشمری به تعهدات خود عمل نکرده‌اند و من هم طی نامه رسمی به هیئت فوتبال استان، برگشت تیم "پیام وحدت "را به مشهد خواستار شده ام و این آخرین بازی ما در کاشمر بود!وی افزود: در باره گرفتن حق و حقوق و ضرر و زیان‌های خود طی 4 ماه حضور در کاشمر نیز از طریق وکیل خود مراحل قانونی را طی خواهم کرد.
بازگشت به مشهد!
شیخ الاسلامی در همین زمینه در باره اختلافات خود با هیئت مدیره و قائم مقام باشگاه به "خراسان" گفت: با توجه به در اختیار داشتن 60 درصد سهام باشگاه، من مالک حقیقی و قانونی تیم هستم و هر گونه تغییر و تحولی در تیم باید با هماهنگی من صورت گیرد.وی ادامه داد: هیئت مدیره تخلف کرده و بدون دعوت و هماهنگی با من، اقدام به اخراج سرمربی تیم کرده است بنابر این طی نامه‌ای به هیئت فوتبال استان هیئت مدیره تیم را برکنار کردم. شیخ الاسلامی افزود:از چهارشنبه همین هفته (امروز)تیم فوتبال "پیام وحدت" زیر نظر "آرمین رهبر" در ورزشگاه تختی مشهد تمرینات خود را ادامه می‌دهد. وی ادامه داد: پیرو بند 7 قرارداد فیمابین ،چنانچه طرف مقابل به تعهدات خود  در متن قرارداد عمل نکند، مالک باشگاه می‌تواند قرارداد را یک طرفه لغوکند.وی ادامه داد: طی 4 ماه حضور تیم فوتبال "پیام وحدت"در کاشمر مسئولان کاشمری برای تیم هیچ هزینه‌ای نکردند، بنابر این تیم را به مشهد منتقل و قرارداد را یک طرفه لغو کردم! شیخ الاسلامی خاطر نشان کرد: هیئت مدیره را منحل کرده ام و هیچ کدام از اعضای قبلی دیگر مسئولیتی در باشگاه ندارند.
معرفی هیئت مدیره جدید تا 10 روز دیگر!
مالک باشگاه در باره انتخاب و گزینش اعضای جدید هیئت مدیره گفت: طی 10 روز  آینده، اعضای جدید هیئت مدیره را  به همراه قائم مقام "باشگاه پیام وحدت" معرفی می‌کنم.
پیام وحدت در گیر"تفرقه"!
 در نهایت ،تیمی که با کسب 11 امتیاز  هنوز هم می‌تواندیکی از مدعیان صعود از گروه خود باشد،الان دستخوش توفان اختلاف مدیریتی شده است و گویا قرار نیست فوتبال دوستان و علاقه مندان به این تیم فوتبال ،آب خوشی از گلویشان پایین برود ...

نویسنده : مجید خروشی
 


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 28 آبان 1394 14:39