تبلیغات
هواداران پیام خراسان - پیام وحدت به صورت مشروط در كاشمر ماندنی شد
هواداران پیام خراسان www.payamkhorasan.mihanblog.com

پیام وحدت به صورت مشروط در كاشمر ماندنی شد

پنجشنبه 12 آذر 1394 14:41

نویسنده : مصطفى رحمتى
ارسال شده در: لیگ دسته دوم ،

 پس از كش و قوس های فراوان و اختلافات مدیریتی و مالی به وجود آمده میان علی شیخ الاسلامی مالك قانونی باشگاه پیام وحدت خراسان و مسئولان شهرستان كاشمر سرانجام در جلسه ای كه روز گذشته در هییت فوتبال خراسان تشكیل شد تصمیم بر این گرفته شد تا تیم پیام وحدت به شرط انجام تعهدات داده شده توسط مسئولان كاشمری تا پایان فصل در كاشمر باقی بماند. ...

 محمد مهدی برادران رئیس هیئت فوتبال خراسان رضوی كه مدیریت جلسه دیروز را بر عهده داشت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار "دی اسپورت" اظهار داشت : تیم فوتبال پیام وحدت همانند برخی از باشگاه های دیگر لیگی استانمان از سال های گذشته هم دارای مشكلات مالی و مدیریتی بوده است و هیچ زمان این تیم قبل از آغاز مسابقات از نظر مدیریتی و مالی كاملا آماده شروع مسابقات نبودند و به نوعی پشتیبانی این تیم ها عقب تر از كادر فنی و بازیكنانشان بوده است و این موضوع خود سبب كسب نتایج ضعیف این تیم در فصول گذشته بوده است...

از ابتدا قرار بود امسال تیم پیام وحدت از ظرفیت شهرستان كاشمر استفاده كند و اقدامات نسبتا مناسبی هم از سوی مسئولان كاشمری صورت گرفته است اما اختلافاتی مابین آقای شیخ الاسلامی مالك و هیئت مدیره انتخاب شده از سوی مسئولان كاشمری به وجود آمد كه تبعات بسیار بدی هم برای تیم پیام به ارمغان آورد و سبب كسب نتایج ضعیف در طی این چند هفته گذشته شد.

ما امروز در ادامه جلسات مكرر و قبلی كه داشتیم، جلسه نهایی را با حضور بنده ، آقای خسرو منش نایب رییس هیئت فوتبال و آقای نوری دبیر هئیت و آقایان شیخ الاسلامی مالك قانونی باشگاه و اسفندیاری مدیر عامل تعیین شده از سوی هیئت مدیره كاشمر برگزار كردیم و مقرر شد در جمع بندی نهایی دوستان راهبرد همكاری را بپذیرند و اختلافات گذشته را كنار بگذارند و از این پس در كنار هم قرار بگیرند و به این نتیجه رسیدند علی رغم اختلافات وجود داشته در گذشته ادامه بازی ها را در كاشمر برگزار كنند و تصمیم گرفته شد سریعا اوضاع و شرایط تیم سر و سامان یابد و تیم از این پس سریعا به اردو برود و تمرینات خود را به صورت منظم انجام دهد.

ما هم در پاسخ به نامه فدراسیون فوتبال جهت تعیین تكلیف مالكیت باشگاه پیام نتیجه جلسه و تصمیمات گرفته شده را به صورت مكتوب به فدراسیون فوتبال ارسال خواهیم كرد و روز یكشنبه هم بنده به همراه آقای شیخ الاسلامی برای مكتوب و نهایی كردن مصوبات جلسه دیروز به كاشمر خواهیم رفت و در جلسه هیئت مدیره شركت خواهیم كرد.
برادران در خصوص تعهدات مالی شهرستان كاشمر در قبال انتقال تیم به این شهرستان اظهار داشت: توافقات قبلی فی مابین دو طرف همچنان پابرجاست و طرف كاشمری متعهد شدند كلیه هزینه های تیم را تا پایان فصل پرداخت نمایند. و قول دادند كه تا قبل از بازی آینده در كاشمر مقداری از قراردادها و هزینه های تیم را پرداخت نمایند.
برادران در خصوص شرایط و پتانسیل شهرستان كاشمر عنوان داشت: به هر حال در كاشمر از نظر تماشاگر و حمایت مردمی ، تیم در شرایط بهتری از مشهد قرار می گیرد و بدلیل اینكه ما در مشهد دو تیم لیگ برتری داریم قطعا توجهات و علاقه مندی ها بیشتر به سمت این دو تیم معطوف است و من فكر می كنم انتقال به كاشمر می تواند پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در این شهرستان را بیشتر نمایان كند.
محمد مهدی برادران در خصوص وضعیت قرارداد آرمین رهبر با این تیم اعلام كرد: در جلسه امروز اختلافات دیگری هم وجود داشت و البته هیئت فوتبال حق دخالت مستقیم در حوزه فنی تیم ها را ندارد و تصمیم گیری درباره این موضوع بر عهده خود دوستان است و ما فقط می توانیم نقش توصیه ای و مشورتی را داشته باشیم كه من هم تاكید داشتم از توانایی سرمربی بادانش ، كارنامه دار و باتجربه ی گذشته تیم آقای ارمین رهبر در كادر فنی حتما استفاده شود و البته باید شرایط برای بازگشت ایشان فراهم شود و این احتمال وجود دارد در صورت خواست خود ایشان مجددا آرمین رهبر به تیم برگردد. البته با توجه به نامه هیئت مدیره كاشمر به ایشان مبنی بر قطع همكاری با باشگاه، در صورت عدم همكاری مجدد پیام با ایشان بایستی حق و حقوقات آقای رهبر به صورت كامل پرداخت شود.
برادران در خصوص ایجاد تغییرات در هیئت مدیره كاشمر اظهار داشت: هیئت مدیره انتخاب شده از سوی مسئولان كاشمری همان تركیب فعلی باقی خواهد ماند اما یك نماینده از طرف هیئت فوتبال به این كادر هیئت مدیره اضافه خواهند شد تا از این به بعد بر تصمیمات این هیئت نظارت داشته باشند.
محمد مهدی برادران درباره اقدامات هیئت فوتبال در خصوص نظارت بر فعالیت های باشگاه های حرفه ای استان گفت: یكی از كارهایی كه ما از ابتدا در هیئت فوتبال بر انجام آن تاكید داشتیم ، نظارت بر بحث مدیریتی و مالی باشگاه های حرفه ای فوتبال و فوتسالی استانمان است و به نظر من از این ناحیه فوتبال استان خراسان در سال های گذشته لطمه های زیادی دیده است و این موضوع صرفا مختص باشگاه پیام وحدت نیست و تمامی باشگاه های حرفه ای ما مشكلات مدیریتی خود را از طریق هیئت فوتبال كه یك جایگاه قانونی در فدراسیون داریم مطرح می كنند تا از ظرفیت مشورتی هیئت استفاده كنند. ظرفیت بسیار خوبی از نظر فنی و مدیریتی با حضور پیشكسوتان فوتبال خراسان در هیئت فوتبال وجود دارد كه می تواند راهنما و راهگشای تیم ها باشد.
 

 

برادران در خصوص شرایط مالی و مدیریتی سایر تیم های استان اظهار داشت: افراد اگر تمكن مالی كافی ندارند وارد این حیطه نشوند و هیچ اجباری مبنی بر ورود افراد بدون تمكن مالی به حوزه تیم داری وجود ندارد. اگر هم وارد می شوند با واقع نگری و واقع بینی وارد این حوزه بشوند . مثلا در بستن قراردادها بعضی از تیم ها كه بودجه بسیار كمی در اختیار دارند قراردادهای بسیار بالایی با بازیكنان و كادر فنی می بندند كه از عهده و توان پرداختشان خارج است و پس از چند هفته هم كادر فنی را بركنار می كنند و باعث ضرر و زیان بسیار زیاد مالی به تیم های خود می شوند كه اینجا بحث عدم درایت مدیریتی به وجود می آید كه خود یكی از معضلات تیم های استانمان است. مثال نقیض صحبتم در مورد تیم پدیده است كه با وجود شرایط مالی دشوار و سختی كه برایشان وجود دارد اما یك مدیریت بسیار توانمند و با تجربه نسبت به مجموعه های مختلف در اختیار دارند كه باعث انتخاب كادر فنی بسیار خوب و بی حاشیه و بازیكنان حرفه ای شده است كه سبب كسب نتایج خوب و شكل گیری تیمی منسجم شده است
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: جمعه 13 آذر 1394 12:24