تبلیغات
هواداران پیام خراسان - گفت و گو با دبیر هیئت فوتبال استان درباره پیام
هواداران پیام خراسان www.payamkhorasan.mihanblog.com

گفت و گو با دبیر هیئت فوتبال استان درباره پیام

چهارشنبه 2 دی 1394 10:59

نویسنده : مصطفى رحمتى
ارسال شده در: لیگ دسته دوم ،

 اوضاع آشفته باشگاه "پیام وحدت" در آستانه آغاز دوباره لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور ونامه اخیر رییس هیئت فوتبال شهرستان کاشمر به مسئولان فوتبال استان درباره وضعیت بلاتکلیف این باشگاه، ما را برآن داشت تا  به سراغ دبیر هیئت فوتبال استان برویم ودرباره آخرین وضعیت باشگاه، سوالاتی را با وی مطرح کنیم که مشروح این گفت وگو امروز تقدیم شما می‌شود...
 جرقه حواشی واختلافات
دبیر هیئت فوتبال خراسان رضوی روز گذشته در پاسخ به سوالات"خراسان رضوی" درباره چگونگی بروز اختلافات در باشگاه "پیام وحدت" گفت: تیم پیام وحدت  در ابتدای فصل بر اساس رایزنی‌ها و تفاهم نامه انجام شده بین هیئت فوتبال کاشمر و مالک باشگاه در قبال پرداخت هزینه‌های تیم در فصل 95-94 و انتقال 40 درصدی سهام مالکیت باشگاه به نام هیئت فوتبال کاشمر و انجام بازی‌ها به این شهرستان منتقل شد. متأسفانه به دلیل تعدد افراد کنار  این تیم اختلافات و حاشیه‌هایی در ادامه برای تیم وباشگاه ایجاد شد. البته  در فلسفه تفاهم، امر مجهولی نبود که بخواهد تنش و مشکلی ایجاد کند،اما در ادامه مشکلات بسیاری اتفاق افتاد....

 "حسن نوری" با اشاره به این که عده‌ای از ابتدا  در این باشگاه با طرح مسایلی به دنبال دامن زدن به اختلافات و سخت کردن فضا برای ادامه کار بودند، ابراز داشت: خوشبختانه در جلساتی که در گذشته و اخیرا با حضور مدیرعامل معرفی شده از سوی هیئت مدیره (به عنوان نماینده هیئت مدیره) برگزار شد بر این مهم تأکید شد که ادامه فعالیت تیم بر اساس تفاهم نامه اولیه انجام شود و در هر قسمتی از قرارداد ابهامی به وجود آمد یا موارد ذکر شده در قرارداد به هر شکلی از سوی طرفین اجرا نشود، هیئت فوتبال استان وارد ماجرا شده و اظهار نظر کند. وی با بیان این که در صحبت‌ها و جلساتی که تا کنون انجام شده، اگر روند فعالیت تیم به همین منوال و برابر تفاهم نامه طی شود، قطعا در ادامه فصل با مشکلی روبه رو نخواهیم شد، ابراز داشت: در حال حاضر گویا هیئت مدیره‌ای در کاشمر انتخاب شده  که از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی(!!) در جریان تشکیل آن قرار گرفتیم والبته تنها از حضور رئیس هیئت فوتبال، فرماندار و رئیس شورای شهر در این مجموعه اطلاع داریم!
اعضای هیئت مدیره باید به هیئت فوتبال استان معرفی شوند...

 دبیر هیئت فوتبال استان با تأکید بر این که صورتجلسه انتخاب هیئت مدیره تیم با امضای رئیس هیئت فوتبال کاشمر و مدیر عامل باشگاه باید به هیئت استان ارسال شود، ابراز داشت: بر اساس تفاهم انجام شده 40 درصد سهام باشگاه در مالکیت هیئت فوتبال کاشمر و 60 درصد دیگر در مالکیت مدیر عامل باشگاه است، لذا طرفین با تفاهم و امضای صورتجلسه بایستی اعضای هیئت مدیره را تعیین و به هیئت استان معرفی کنند. وی با بیان این که هیئت فوتبال استان در خصوص اعضای هیئت مدیره باشگاه هیچ گونه نظری ندارد و تنها به عنوان ناظر عمل می‌کند، افزود: خواسته مجموعه هیئت استان این است که افرادی به عنوان اعضای  هیئت مدیره انتخاب شوند که به پیشرفت و ارتقای تیم کمک کنند و روند این فعالیت‌های موفقیت آمیز در سایر شهرستان‌های استان نیز رقم بخورد،چرا که معتقدیم حضور مسئولان کنار تیم‌ها منجر به ایجاد فضای خوبی برای  توسعه فوتبال در شهرستانها می‌شود.
مدعیان باید ادعاهایشان را در مراجع قانونی اثبات کنند
 "نوری" درباره ادعا‌های مالکیتی در باشگاه پیام وحدت گفت: در این حوزه، یکسری مباحث حقوقی مطرح است که باید از طریق مراجع قضایی تعیین تکلیف شود. وی با بیان این که در حال حاضر "علی شیخ الاسلامی" مالکیت تیم را در اختیار دارد، ابراز داشت: به لحاظ رسیدن به یک جمع بندی نهایی از مدعیان مالکیت باشگاه خواسته ایم تا مدارک و مستندات را در اختیار هیئت فوتبال استان قرار دهند تا پس از ارزیابی آن اظهار نظر شود.  دبیر هیئت فوتبال استان خاطرنشان کرد:در این راستا بر اساس وظایف و اختیارات قانونی وارد می‌شویم و در خصوص مباحث مربوط به مجوز، امور باشگاه‌ها و کمیسیون ماده 5 نیز اداره کل ورزش و جوانان  استان اظهار نظر می‌کند. وی با اشاره به نامه اخیر رئیس هیئت فوتبال کاشمر در زمینه تعیین تکلیف تیم و انتقال قانونی 40درصد سهام باشگاه، گفت: تفاهم نامه و قراردادی که در کاشمر امضا شده است ،بسیار شفاف و روشن است و هیئت فوتبال استان نیز آن را قبول دارد. لذا  تنها به عنوان دستگاه "ناظر"  و در صورتی که موارد مورد توافق از سوی طرفین رعایت نشود و نخواهند آنها را اجرایی کنند،به موضوع ورود پیدا خواهیم کرد. وی خاطر نشان کرد: پیگیری جلساتی که در این زمینه برای ایجاد فضای تلطیف و جلوگیری از ایجاد و انتقال اضطراب و استرس به مجموعه تیم و بازیکنان انجام شود  ،ضروری است. به همین دلیل، اگر به جمع بندی برسیم که هر یک از طرفین قرارداد به دنبال مطرح کردن موضوعات و موارد دیگری است، قطعا به موضوع وارد می‌شویم و نظر نهایی را می‌دهیم.
اوضاع، مطلوب است!
 "حسن نوری" با مطلوب ارزیابی کردن عملکرد حمایتی مجموعه مسئولان کاشمر از تیم پیام وحدت یادآور شد: اگر چه مستنداتی در اختیار نداریم، اما بر اساس صحبت‌هایی که مسئولان تیم انجام داده‌اند و تا کنون نیز شکایت و نارضایتی از این تیم نداشتیم، قطعا روند تیم به خوبی طی شده است و امیدواریم این رویه تا پایان فصل ادامه یابد! وی با هشدار این موضوع که عده‌ای به خاطر منافع شخصی و برخی مسایل وارد این مباحث می‌شوند و به بازیکنان و کادر فنی تیم اضطراب و استرس وارد می‌کنند، گفت: امیدواریم در سایه تعامل و همکاری، فضای روانی، فرهنگی و فنی خوبی توسط دست اندرکاران و کادر فنی تیم ایجاد شود و شاهد کسب نتایج بهتری در لیگ دسته دوم توسط نمایندگان استان باشیم. دبیر هیئت فوتبال خراسان رضوی با تأکید بر این که ورود افرادی که در پی کسب منافع شخصی هستند، به نفع فوتبال کاشمر، استان و حتی باشگاه‌های خصوصی نیست، اظهار داشت: برای جلوگیری ازاظهار نظرهای افراد خارج از مجموعه، تقاضا کردیم که در مباحث مربوط به تیم فقط مسئولان تیم اظهار نظر کنند تا تیم از شرایط طبیعی وآرامش خارج نشود ودر حال حاضر نیز فضایی را که در کاشمر شکل گرفته زیانبار تلقی نمی‌کنیم.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 15 دی 1394 14:26