تبلیغات
هواداران پیام خراسان - احتمال بازگشت «پیام وحدت»
هواداران پیام خراسان www.payamkhorasan.mihanblog.com

احتمال بازگشت «پیام وحدت»

سه شنبه 31 فروردین 1395 12:42

نویسنده : مصطفى رحمتى
ارسال شده در: لیگ دسته دوم ،

 سال گذشته استان خراسان رضوی 2نماینده در لیگ دسته دوم فوتبال کشور داشت که متاسفانه هر2نماینده استان(پیام وحدت ونسل ابومسلم) در پایان فصل با کسب نتایجی ضعیف و دور از انتظار، به لیگ دسته سوم کشور سقوط کردند. به گزارش"خراسان رضوی"، در آستانه فصل تازه مسابقات،اکنون زمزمه هایی به گوش می رسد مبنی بر این که با رایزنی های انجام شده ، برخی تیم ها که در میان سقوط کنندگان فصل قبل امتیاز بالاتری داشته اند،می توانند مجددا در لیگ دسته دوم کشور به میدان بروند؛ مطلبی که دبیرهیئت فوتبال استان نیز در گفت وگو با"خراسان رضوی"آن را تایید کرد...


 
احتمال حضور تیم پیام وحدت در لیگ 2
 
"تیم فوتبال "پیام وحدت "  به احتمال بسیار با توجه به پیگیری های انجام شده درمسابقات فصل جاری لیگ دسته دوم فوتبال کشور حضور خواهد داشت."
 دبیر هیئت فوتبال خراسان رضوی با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت: در سفری که اخیرا به تهران داشتم ، اعلام شد  مسئولان برخی از تیم های لیگ دسته دوم که فصل گذشته بیشترین امتیاز را در جمع سقوط کنندگان کسب کرده بودند ، پیگیر این موضوع هستندکه شرایطی فراهم شود تا این تیم ها همچنان در لیگ دسته دوم فوتبال کشور ماندنی شوند و گویا فدراسیون نیز چندان با این موضوع مخالف نیست.
 "حسن نوری" درباره سرنوشت "نسل ابومسلم " هم گفت: با توجه به نتایج ضعیف این تیم در فصل گذشته فکر نمی کنم این تیم بتواند از این امتیاز برخوردار شود.  گویا مدیران این تیم به دنبال اخذ مجوز و خرید امتیاز  تیمی  در لیگ هستند که البته این موضوعات بیشتر در حد حرف و شنیده ها در محافل فوتبال در جریان است و هنوز حکم و ابلاغیه به صورت رسمی برای هیئت فوتبال استان ارسال نشده است ...


تکلیف مالکیت"پیام وحدت"نیمه اول اردیبهشت روشن می شود

وی ادامه داد: همانطور که می دانید مشکلات اقتصادی در سال گذشته برای همه تیم های حاضر در لیگ دسته دوم وجود داشت و همین عامل سبب نتیجه نگرفتن برخی از تیم های لیگ دسته دوم کشور شد. به همین دلیل این احتمال قوت گرفته است که مدیران و سرپرستان تیم های سوم گروه ها نظر مساعد مرکز نشینان را کسب کنند تا مجددا در سال جاری در لیگ دسته دوم فوتبال کشور حضور داشته باشند.

وی در باره وضعیت مالکیت تیم فوتبال "پیام وحدت" نیز گفت: هنوز وضعیت مالکیت تیم فوتبال پیام وحدت روشن نیست اما امیدواریم با توجه به مدارک و اسنادی که در اختیار داریم تا نیمه اول اردیبهشت تکلیف نهایی مالکیت این تیم روشن شود.

وی ادامه داد: البته یکی از مدعیان مالکیت (مجید خرمی) اسناد و مدارکی بر اساس کمیسیون ماده 5 ارائه کرده که قابل تامل است و استعلاماتی در این باره از مراجع قانونی و اداره ورزش و جوانان درخواست کرده ایم.

وی همچنین گفت: دیگر مدعی مالکیت باشگاه- "شیخ الاسلامی" – نیز مدارکی را به هیئت ارائه کرده است که در آن نامه ای از تربیت بدنی درباره تایید ثبت مالکیت وی به عنوان مالک و مدیر عامل باشگاه ذکر شده است که این مدرک نیز به همراه سایر اسناد باید طی جلسه ای بررسی شود.

وی خاطر نشان کرد : در این زمینه مطالبه 40 درصد مالکیت کاشمری ها بر باشگاه هم وجود دارد که قدری وضعیت مالکیت این تیم را پیچیده تر می کند . باید این درخواست کاشمر را هم بررسی کنیم و اسناد و مدارک مسئولان فوتبال کاشمر نیز در این زمینه با دقت و حساسیت بررسی شود.

"نوری" یادآور شد: دغدغه اول ما در این وضعیت آشفته، روشن کردن مالکیت تیم"پیام وحدت" است که امیدواریم هر چه زودتر این مشکل برطرف شود و سپس به دنبال مسائل فنی و کاری تیم فوتبال "پیام وحدت" برای حضور آن در مسابقات لیگ دسته دوم کشور باشیم.

وی یاد آور شد: در سال 95 هیئت فوتبال استان بر ساماندهی تیم های فوتبال نظارت بیشتری خواهد داشت و به طور مستقیم در زمینه تصمیم گیری ها -حتی به صورت مشاوره- حضور پر رنگ تری خواهد داشت.

وی ادامه داد : این تیم ها ، سرمایه های فوتبال خراسان رضوی هستند و اگر به شکل خصوصی اداره می شوند، به این معنا نیست که هیئت فوتبال نظارت و کمکی به تیم ها نخواهد کرد . بلکه بارها از مدیران و مسئولان باشگاه ها در باره کسب نتایج ضعیف توضیح خواسته ایم و جلسات مشاوره برگزار کرده ایم. متاسفانه در برهه ای برخی مدیران باشگاه ها تمایلی به مشاوره نداشته اند.

وی خاطر نشان کرد : البته در باره کمک های اقتصادی به تیم ها به صورت مستقیم هزینه ای پرداخت نکرده ایم ؛ چرا که معتقدیم تیمی که مدیر خصوصی دارد، باید توانایی اداره مدیریتی تیم را داشته باشد. اما در زمینه اجاره زمین،پذیرایی و اقامت بازیکنان تیم های مهمان کمک هایی کردیم.

وی همچنین درباره این که چگونه نظارت هیئت فوتبال تشدید خواهد شد، گفت: در آینده، شورای سیاست گذاری فوتبال استان را تشکیل خواهیم داد و در این شورا نمایندگانی از پیشکسوتان و خاک خورده های فوتبال،نماینده رسانه ها،نماینده باشگاه ها،نماینده هیئت فوتبال و حتی نماینده ای از بازیکنان حضور خواهند داشت و مشکلات و کمبودها را در هیئت فوتبال استان بررسی می کنیم و برای حل آن گام برخواهیم داشت.

وی ادامه داد: خراسان رضوی این ظرفیت را دارد که از چند تیم باشگاهی حمایت کند و حضوری مقتدرانه در لیگ های فوتبال کشور داشته باشد و این امر در گرو حضور علاقه مندان و دوستداران فوتبال در ورزشگاه هاست. همیشه گفته ایم تماشاگران "یار دوازدهم" تیم ها هستند و اگر این حمایت ها از سوی تماشاگران صورت گیرد ، قطعا فوتبال و همچنین باشگاه ها به روزهای طلایی خود باز خواهند گشت.

توصیه هایی به مدیران تیم های استان

"نوری "خاطر نشان کرد: مدیران اجرایی تیم ها باید بدانند و مجاب شوند که به نظر دیگران احترام بگذارند و از مشاوران اجتماعی و اقتصادی در کنار تیم های خود استفاده کنند. باید افرادی حضور داشته باشند که دخل و خرج باشگاه را بدانند و به مدیران راه حل نشان دهند تا در میانه راه و در کوران مسابقات با کمبود مالی و مشکلات اقتصادی روبه رو نشوند.

وی ادامه داد: درسال 95 کمیته هایی در هیئت فوتبال تشکیل دادیم و در هر کمیته 2نفر از پیشکسوتان ،دلسوختگان و استخوان خرد کرده های فوتبال را قرار دادیم تا تحت شرایط خاص جلسات مشاوره ای برگزار و درباره پروسه های کوتاه مدت و بلند مدت تصمیم گیری کنیم.

وی با تاکید بر این که تیم های فوتبال که به صورت خصوصی اداره می شود ، مشاورهای صوری را در کنار تیم قرار ندهند و یک شورای فنی ، جامع ،علاقه مند و کا ربلد را در کنار تیم قرار دهند، ادامه داد:ما نیروهای مدیر و مدبر در استان کم نداریم ،در صورتی که مدیران باشگاه ها همسو و همفکر کنار ما قرار بگیرند ؛ ما نیروهایی را که بتوانند در شرایط بحرانی تیم ها را نجات دهند، در اختیار داریم .

وی خاطر نشان کرد :از تیم های لیگی تقاضا دارم به صورت خودسرانه عملی را خارج از ضوابط اداری هیئت فوتبال انجام ندهند تا به مشکل برنخورند . ما مشاورانی در هیئت داریم که خالصانه برای فوتبال گام بر می دارند و انتظار داریم سرپرستان و مدیران فوتبال استان قبل از این که در سایت های خود تصمیمی را اعلام کنند با هیئت فوتبال مشورت کنند تا اقدامات لازم انجام شود و سایر مراحل اداری به شکل قانونی خود پیش برود.

وی فصل جاری در فوتبال خراسان رضوی را امیدوارانه توصیف کرد و گفت: امیدواریم در سال جدید فوتبالی را در شان استان شاهد باشیم.

نویسنده : مجید خروشی
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 8 مهر 1395 16:33