تبلیغات
هواداران پیام خراسان - پیام به لیگ دسته سه سقوط كرد !!!
هواداران پیام خراسان www.payamkhorasan.mihanblog.com

پیام به لیگ دسته سه سقوط كرد !!!

دوشنبه 11 اردیبهشت 1391 09:29

نویسنده : مصطفى رحمتى
ارسال شده در: سقوط پیام به لیگ دسته سوم ،

فوتبال خراسان را غم فرا گرفت

لیگ برتر ، دسته یك ، دسته دو  ، و حالا دسته سه !!!

فوتبال خراسان دیر به فکر "پیام" افتاد؛

فوتبال مشهد گریست؛

تیم فوتبال پیام خراسان به لیگ دسته سوم فوتبال سقوط کرد.در چارچوب هفته پایانی رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتبال کشور، نماینده خراسان رضوی با وجود پیروزی 3 بر یک در مقابل چوکا تالش به لیگ پایین‌تر سقوط کرد.گل هاى  پیام را 'علی صادق زاده'، 'امید كاتبی' و 'سعید جهاندیده' در دقیقه های 16، 27 و 40 نیمه نخست به ثمر رساندند و تنها گل تیم چوكای تالش در دقیقه 23 نیمه دوم از پشت محوطه 18 قدم به وسیله 'صاحب فرجی' وارد دروازه حریف شد. . این اتفاق به این دلیل رخ داد که تیم پرسپولیس برازجان موفق شد سایپا مهر البرز را با نتیجه 4 بر 2 شکست دهد و این تیم راهی بازی پلی‌آف لیگ دسته دو شد. البته این نتیجه در حالی رقم خورد که نماینده برازجان تا دقایق پایانی با نتیجه 2 بر یک از میزبان خود عقب بوده است که مسوولان باشگاه پیام خراسان به شدت نسبت به تبانی در آن دیدار گلایه داشتند.بدین ترتیب تیم فوتبال پیام خراسان که تا چند سال قبل در لیگ‌برتر فوتبال کشور حضور داشت، سال آینده باید در لیگ دسته 3 به میدان برود...

اردی‌بهشت خاکستری پیامی‌ها ؛
  
خداحافظی با خاطرات لیگ‌بـرتـر/ پیـام مشهد فصل آینده در لیگ سه!

تیم فوتبال پیام خراسان که تا همین سه سال و اندی پیش در لیگ برتر فوتبال کشور حضور داشت و با حریفان قدرتمندی همچون استقلال و پرسپولیس رقابت می کرد، سرانجام به لیگ دسته سه سقوط کرد!

 سبزپوشان فوتبال خراسان که در سالهای اخیر همواره با مشکلات مالی دست و پنجه روبرو بودند سرانجام در آخرین روز مسابقات لیگ دسته دو فوتبال کشور علی رغم پیروزی سه بر یک مقابل چوکای تالش نتوانستند به حضور در این لیگ ادامه دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، سقوط پیام مشهد در شرایطی رقم خورد که پرسپولیس برازجان رقیب پیامی‌ها در انتهای جدول لیگ دو، تا دقایق پایانی از سایپا مهر کرج دو بر یک عقب بود که به یک باره و در عرض فقط چند دقیقه سه گل در آن مسابقه رد و بدل شد تا نماینده برازجان با حساب 4 بر دو از سد سایپا بگذرد و با این نتیجه ضمن بقا در لیگ دو حکم سقوط پیامی ها به لیگ دسته سه را امضا کند.

عباس دهقانی، سرمربی پیام که تیمش به لیگ 3 سقوط کرده است در این باره به خبرنگار ایلنا گفت: واقعا این فوتبال کثیفتر از آن بود که حتی فکرش را می کردم، مطمئنم در بازی پرسپولیس برازجان و سایپامهر کرج تبانی رخ داده است وگرنه چطور یک تیم ته جدولی در عرض چند دقیقه می تواند مدعی صعود را اینگونه شکست دهد.

وی تصریح کرد: اگرچه این تبانی را از طریق فدراسیون پیگیری خواهیم کرد اما متأسفم برای مدیرانی که پیام را به این حال و روز انداختند و اکنون در حال دامداری و کشاورزی هستند!

براساس این گزارش، نکته جالب توجه و البته عجیب اینجاست که پیامی‌ها همانگونه که در اریبهشت 87 صعود به لیگ برتر را با خداداد عزیزی جشن گرفته و این ماه را از خاطره انگیزترین ماه‌های زندگی فوتبالی شان قلمداد کرده بودند اما در اریبهشت 91 در عزای سقوط به لیگ سه نشستند و اشک ریختند، تا واژه "اریبهشت" هرگز از خاطر علاقمندان به این تیم مشهدی پاک نشود.

به گفته کارشناسان، سقوط پیـام به لیگ دسته سه با توجه به عدم حمایت مالی و معنوی استانداری و هیئت فوتبال خراسان رضوی با نابودی این تیم مشهدی همراه خواهد شد.

از جمله بازیکنان مطرحی که در این تیم مشهدی حضور داشته اند و به تیمهای بزرگ فوتبال ایران پیوسته اند می توان به نیما نکیسا، داریوش یزدانی، رضا صاحبی، مهدی واعظی، بهزاد داداش زاده، ستار همدانی، احمد مومن زاده و فرزاد مجیدی اشاره کرد.

.............................................

آیا "پیام" قربانی تبانی شد یا تصمیمات اشتباه عامل سقوط بود؟"تیم فوتبال پیام خراسان به لیگ دسته 3 سقوط كرد." این خبر روز گذشته فوتبال مشهد را مبهوت كرد و همه با خود می‌پرسیدند چرا تیمی كه تا چند سال پیش در لیگ‌برتر بوده حال باید به چنین وضعیتی دچار شود؟   دیدار روز گذشته تیم‌های فوتبال پیام خراسان و چوكای تالش پایان غم‌انگیزی داشت و در حالی كه همه تا دقایق پایانی از عدم سقوط پیام مطمئن بودند، ‌اتفاقات دیدار تیم‌های سایپای مهر البرز و پرسپولیس براز جان فوتبال مشهد را به گریه واداشت.در آن دیدار كه به میزبانی شهر كرج برگزار شد، در فاصله زمانی كوتاهی‌ تیم فوتبال برازجان دو گل به ثمر می‌رساند و در لیگ دسته 2 ماندنی می‌شود كه اتفاقات پایانی آن دیدار مسوولان و بازیكنان تیم فوتبال پیام خراسان و تماشاگران این تیم را نسبت به تبانی در آن دیدار مشكوك كرد.با توجه به پیروزی 4 بر 2 پرسپولیس برازجان بر سایپای مهر البرز، نتیجه 3 بر 1 پیام در مقابل چوكای تالش فایده‌ای نداشت و به همین دلیل نماینده خراسان رضوی سقوط كرد...............

نكته قابل توجه در بازی دیروز حضور اكثر مربیان خراسانی همچون علی حنطه، هادی برگی‌زر، محمد رضا مهاجری و رمضان شاكری در ورزشگاه تختی مشهد بود كه همه آمده بودند تا بقای پیام را جشن بگیرند اما گویا زمان برای این اتحاد استانی كمی دیر بود. نكته قابل توجه در بازی دیروز این بود كه تیم فوتبال چوكای تالش تنها نیم ساعت قبل از بازی به مشهد رسیده بود و این تیم فقط یك دروازه‌بان ذخیره داشت و هیچ بازیكن دیگری روی نیمكت حضور نداشت.

حال تیم فوتبال پیام خراسان كه سابقه زیادی در فوتبال كشور دارد، باید سال آینده در لیگ دسته سوم فوتبال حاضر شود و این سوال در ذهن پیش می‌آید كه براستی چه كسی مقصر است؟ و چه كسی پاسخگوی احساسات هواداران این تیم مردمی است؟ و این افسوس وجود دارد كه چرا آقایان گوششان به صحبت‌های رسانه‎ها و کارشناسان بدهكار نبود و این تیم هر روز آبستن حوادث متعددی بود.واقعا نمی‌شد به گونه‌ای عمل کرد که کار نماینده خراسان به روز آخر کشیده نشود و اینگونه گرفتار نتایج عجیب دیگر تیم‌ها نشود؟ آیا پیام قربانی تبانی شد یا تصمیمات اشتباه خودمان در طول سال‎های اخیر عامل سقوط بود؟

سایر نتایج  هفته پایانى ، هفته 26

فولادنوین خوزستان 3 مقاومت تهران 0
استقلال اهواز 1 نفت محمودآباد 1
ملی حفاری خوزستان 5  نفت و گاز گچساران 0
البدر بندرکنگ 3 شموشک نوشهر 0              (انصراف شموشک
گاز فجر جم 3 سپیدرود رشت 0            (غیبت سپیدرود
گیتی پسند اصفهان 2  شهرداری اردبیل 1
سیاه جامگان خراسان 0 ذوب آهن نوین اصفهان 0
نوژن شهرداری نوشهر 3 داتیس لرستان 0      (عدم حضور داتیس
 سایپامهر کرج 2 پرسپولیس برازجان 4
پرشین زنجان 0 نفت امیدیه 3              (انصراف پرشین
پاس نوین همدان 5 آشیان گستران ورامین 0
گسترش فولاد سهند 5 شهرداری دزفول 1
پیام خراسان 3 چوکا تالش 1  

......................................

تیم پیام خراسان به لیگ دسته سوم فوتبال كشورسقوط كرد


مشهد- تیم فوتبال پیام خراسان عصر یكشنبه علیرغم پیروزی خانگی برابر میهمان خود چوكای تالش ، با توجه به نتایج سایر امتیازهای هفته آخر لیگ دسته دوم، به لیگ سوم فوتبال سقوط كرد. 
   
 
تیم پیام خراسان عصر یكشنبه در ورزشگاه تختی مشهد به مصاف تیم چوكای تالش رفت و در پایان توانست حریف خود را با نتیجه سه بر یك شكست بدهد.

هر سه گل تیم پیام خراسان را 'علی صادق زاده'، 'امید كاتبی' و 'سعید جهاندیده' در دقیقه های 16، 27 و 40 نیمه نخست به ثمر رساندند و تنها گل تیم چوكای تالش در دقیقه 23 نیمه دوم از پشت محوطه 18 قدم به وسیله 'صاحب فرجی' وارد دروازه حریف شد.

داوری این دیدار را 'رضا عادل' بر عهده داشت و 'غلامرضا تیموری' و 'غلام رضوی' وی را در این قضاوت یاری می دادند.

تیم پیام خراسان كه قبل از این بازی در رده دوازدهم گروه ب لیگ دسته دوم فوتبال كشور قرار داشت، علیرغم پیروزی برابر چوكای تالش ولی با توجه به پیروزی تیم پرسپولیس برازجان برابر سایپا مهر كرج به لیگ دسته سوم سقوط كرد.

تیم چوكای تالش در لیگ دسته دوم فوتبال باقی ماند.

تیم پیام خراسان در مجموع با 25 بازی، سه پیروزی، 9 تساوی، 13 شكست، 23 گل زده و 37 گل خورده و با مجموع 18 امتیاز به لیگ دسته سوم فوتبال سقوط كرد.

تیم فوتبال سیاه جامگان خراسان دیگر نماینده استان خراسان رضوی با 39 امتیاز در رده چهارم گروه الف لیگ دسته دو فوتبال باقی ماند.

تیم فوتبال ابومسلم خراسان تنها نماینده این استان در لیگ دسته اول هم علیرغم تلاش های بسیار امسال هم نتوانست به لیگ برتر صعود كند و همچنان در لیگ دسته اول باقی ماند
 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: دوشنبه 12 تیر 1391 19:26